• [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
 

Aktiviteter

 

Lydighetstreningen hver onsdag fra kl 19:00 på Stend.

Siste nytt

Bergens Selskaps- og Brukshundklubb (BSBK) ble sti…

ALLE RESULTATER OG BILLEDGALLERI FRA UTSTILLINGEN …

Rundering er en spennende aktiviserings-øvelse som…

Valpekurs 20. august til 24 sep. 2018 (6 kvelder),…

Utstilling, LP og Valpeshow 30. sept. og 1. okt. 2017

RESULTATER BSBK UTSTILLING 30. SEPT. OG 1. OKT. 2017. BEST IN SHOW - Dommer: Arne Foss, NO

Pekingeser - C.I.B. N DK SE HR RO LT UCH RO HR GRCH EUW-15 NV-15'16 DKV-15 KBHV-16 BDSG-16 NORDV-16 EL'MAMBEE'S COLD PLAY

Eier: Brit Varhaug, Reidar Varhaug, Bryne

 

bis.gif

BEST IN SHOW

__________________________________________

 

BILLEDGALLERI.......................

 

 

2. Norsk Buhund - INT N S UCH Kimura's Hedda
Eier: Inger-Helene Rennedal, Knarrevik

3. Shetland Sheepdog - INT NORD UCH NORDV-12 SEV-12 KBHV-12 NV-16
 Joyland's Magic Ambition
Eier: Finn Helge Olsen, Sandnes

4. Skotsk Terrier - C.I.B. NORD UCH NORD-14 DKV-14 NV-16
 Raglan Rocket Science
Eier: Anne Karin Skår, Haugesund

 

Image3.gif

Gruppe 1  Dommer:  Barbara Müller, Sveits

Se BIS 3

2. Bearded Collie - NJV-11 N UCH T-Bob's Beylone
Eier: Merete L. Nydal, Kalandseidet

3. Belgisk Fårehund - Nadjareh's Lobo
Eier: Trude Beate Tviberg

4. Schäferhund Normalhår - BH AD IPO3 Rustøl's Cowboy
Eier: Tom-Reinar Stølen, Florvåg

 

Image3.gif

Gruppe 2 Dommer: Birgit Seloy Danmark

1. St. Bernhardshund Langhåret - SE N UCH NORDJV-11 NV-16 Santomard Big Secret
Eier: Kate Sølvi Yndestad, Stongfjorden

2. Schnauzer Salt/Pepper - C.I.B. NORD UCH NV-13-15 Keynote's Glenn Miller
Eier: Katarina Elin Helland Andersen, Hauglandshella

3. Leonberger - NORD UCH Wildering's Rock me like Storm
Eier: Irmelin Lefdal, Ågotnes

4. Pyreneerhund - Strøndafjorden's J' Artek
Eier: Hege Ness, Kopervik

 

Image3.gif

Gruppe 3  Dommer:  Birgit Seloy Danmark

Se BIS 4

2. Staffordshire Bull Terrier - N UCH NV-16 Zican's Rock Star
Eier: Kyrre Michaelsen, Bjørndalstræ

3. Irsk Softcoated Wheaten Terrier - N UCH Angel Pollentidas Isabella Star
Eier: Gunn Kari Skauge, Lindås

4. Australsk Terrier - N UCH Scudabout Doktor Donna
Eier: Anne Marie Ingebretsen, Begna

 

Image3.gif

Gruppe 4 Dommer: Barbara Müller, Sveits

1. Dachshund Korthåret - After Midnight V.D. Mibaf's Hoeve
Eier: Irene Krogstad, Børsa

2. Dachshund Strihåret - Pediculus Gurimalla
Eier: Kjersti E. Grimstad, Nesttun

3. Dvergdachshund Strihåret - Varris Lexie
Eier: Sigrun Furnesvik, Salhus

4. Dachshund Langhåret - N DK UCH N VCH Tranevangs Nl. Zaccustax
Eier: Kjersti Nordtveit Bunes, Stord

 

Image3.gif

Gruppe 5  Dommer:  Arne Foss, Norge

Se BIS 2

2. Norsk Lundehund - Midnattsol Min
Eier: Christen Lang, Bergen

3. Shiba - Kuromi av Enerhaugen
Eier: Christen Lang, Bergen

4. Pomeranian - N UCH NVV-16 Braveheart Pomclassic av Vestvarden
Eier: Stephen McQuiston, Knarrevik

 

Image3.gif

Gruppe 6 Dommer: Arne Foss, Norge

1. Rhodesian Ridgeback - N UCH Kangelani's Precious Emily
Eier: Anne Njaastad, Ulset

2. Alpinsk Dachsbracke - Fjelljegerns Bertha
Eier: Rudi Sønnervik, Førde


Image3.gif

Gruppe 8 Dommer: Frank Kane, England

1. Eng. Springer Spaniel - RLII N VCH BH RLIII Zelfas Ariel
Eier: Laila Irene Røneid, Årdalstangen

2. Cocker Spaniel - GB SH NORD UCH NORDJV-11 DKV-12-13 WW-13 NV-15-16
Rainstorm's Latest News
Eier: Marianne Ullebø, Vestskogen

3. Labrador retriever - N UCH Surprising's Julia
Eier: Eva Mjelde, Eidsvåg I Åsane

4. Flat Coated Retriever - Sukkertoppen's I'm A Beliver
Eier: Geir Ove Håkull, Egersund

 

Image3.gif

Gruppe 9 Dommer: Dr. Andreas Schemel, Østerrike

Se BIS 1

2. Shih Tzu - INT NORD FIN UCH KBHV-12 FIV-11 NORDJV-10 JWW-10
Tea-cake's I'm A Marionette
Eier: Laila Midtun Pedersen, Nesttun

3. Mellompuddel - N DK UCH Montillac's Mozambique
Eier: Helen S. Tronvold, Odda

4. Cavalier King Charles Spaniel - Kvadriga's Last Chance
Eier: Unni Lima Olsen, Sandnes

 

Image3.gif

Gruppe 10 Dommer: Eva Liljekvist Borg, Sverige

1. Irsk Ulvehund - Setanta O'Marksbay
Eier: Knut Olav Wille, Hønefoss

2. Borzoi - N UCH Kazar Wafai
Eier: Borghild Birkenes, Hauglandshella

3. Whippet - Allfirdas Princess Lumi
Eier: Ina Pettersen, Os

4. Afghansk Mynde - N UCH Elsto Khariz Abrakadabra
Eier: Kjell Ove Sperrevik

 

Image4.gif

Beste Veteran Dag 1 Dommer: Frank Kane, England

1. Cocker Spaniel - NORD UCH NV-10 SEVV-15 EURW-15 NVV-16
Merry Coctails Melody Maker
Eier: Lilli Ann Birkeland Aarra, Uskedalen

2. Afghansk Mynde - N UCH Elsto Khariz Abrakadabra
Eier: Kjell Ove Sperrevik

3. Dalmatiner - N UCH Vinatta's Alma
Eier: Cecilie Bårdsen, Kjerrgarden

4. Newfoundlandshund - N UCH DKVV-16 Ohoi's Chiquitita
Eier: Sølvi Nordtveit, Skjold

 

Image4.gif

Beste Veteran Dag 2 Dommer: Jeff Luscott, England

1. Australsk Terrier - INT NORD UCH NV-12 NVV-16 Santomay's Ariel Blue Angel
Eier: Marie Skutlaberg Kjøsnes, Norheimsund

2. Norsk Buhund - INT N S UCH Kimura's Hedda
Eier: Inger-Helene Rennedal, Knarrevik

3. Bearded Collie - N UCH T-Bob's Beren the Blueboy
Eier: Merete L. Nydal, Kalandseidet

4. Chihuahua Korthåret - Chititsias Magic Women
Eier: Marianne Ølmheim, Tyssebotnen

 

 

Oppdretterklasse lørdag

Kennel O'marksbay, Irsk ulvehund, Knut Olav Wille, Øyvind Berg Larsen, Hønefoss

 

Avlsklasse lørdag

Kennel West Side Story, Cocker Spaniel, Tove Bergsvåg Aase, Eikelandsosen

 

Oppdretterklasse søndag

Kennel Enerhaugen, Shiba, Christen Lang, Jorunn Kvalheim, Bergen

 

 

Lydighetsprøver Dommer: Terje Haugen, Norge

LP1- 
Det var ingen deltagere som fikk 1. premie

Image4.gif LP III

N RL CH Børves Bingo's Like Agira, Border Collie
Fører: Silje Madsgård, Nesttun 272,5 p

Image4.gifLP-FCI3

Mihn-lemoni, Border Collie.
Fører: Synnøve Ina Glinje. 259 p

 

bisvalp.gif

BESTE VALP IN SHOW Dommer: Jeff Luscott, England

1. Spansk Vannhund - Ferrylands Emma Golddigger
Eier: Johnny Donné, Kalandseid

2. Chihuahua Korthår - Pippiluras One of a Kind
Eier: Lill Betty Solberg, Rådal

3. Västgötaspets - Kärradalens Jelly Jetset
Eier: Karl Martil Lie, Kolltveit

4. Newfoundlandshund - Ohoi's Vision Of Vegas
Eier: Sølvi Nordtveit, Skjold

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 1 - VALP - DOMMER: Barbara Müller, Sveits

1. Bearded Collie - T-Bob's Bright As A Diamond
Eier: Merete L. Nydal, Kalandseid

2. Briard - Odder Rué Thulalani
Eier: Helen Eide Eintveit, Vaksdal

3. Belgisk Fårehund Tervueren - Woodshine's Just In Case
Eier: Andrea Jensen, Herøy

4. Shetland Sheepdog - Minshelties Eastwood
Eier: Tone Mette Carlsen, Kaupanger

 

gruppevalp.gif

Gruppe 2 -  VALP - Dommer: Birgit Seloy Danmark

Se BIS VALP 4

2. Dansk-Svensk Gårdshund - Hjemlys Charlie Ca Så Stor
Eier: Eli Mokleiv, Voss

3. Pinscher - Spirit Of Moria's Ecthelion
Eier: Margaret Ims, Snorre Fløysvik

4. Dobermann - Sabrina V. Nobel Line
Eier: Cathrine F. Waaler, Godvik

gruppevalp.gif

GRUPPE 3 -VALP - DOMMER: BIRGIT SELOY DANMARK

1. Staffordshire Bull Terrier - Biffys Rottstaff's Pretty Penny
Eier: Evelyn Eversvik, Odda

2. Jack Russell Terrier - Yamaha Z Hradu Pihlov
Eier: Monica Tellnes, Fjell

 

gruppevalp.gif

Gruppe 4 - Valp - Dommer: Barbara Müller, Sveits

1. Dvergdachshund Langhåret - Flowline's Elenyon Ancalima
Eier: Birthe Tveiten, Førde

2. Kanindachshund Langhåret - J O I'm Living My Pure Flowline
Eier: Julianne Olsen

 

gruppevalp.gif

Gruppe 5 -valp- Dommer: Arne Foss, Norge

Se BIS VALP 3

2. Norsk Buhund - Kimura's Dagrunn
Eier: Inger-Helene Rennedal, Knarrevik

3. Norsk Lundehund - Bandwagon's Anya Dagadatter
Eier: Torbjørg Wagtskjold, Fyllingsdalen

4. Shiba - Rikihana Go av Enerhaugen
Eier: Jorunn Kvalheim, Bergen

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 6 - VALP - DOMMER: ARNE FOSS, NORGE

1. Dalmatiner - Price-spot's Instant Karma
Eier: Heidi Price, Nordre Toten

2. Rhodesian Ridgeback - Mavrisma In Tel Aviv
Eier: Martina S. Halrynjo, Laksevåg

3. Alpinsk Dachsbrakke - Alma Basta fra Sognalosen
Eier: Ingeborg Sivertstøl, Leikanger

4. Petit Basset Griffon Vendeen - Bøjentan's Ally
Eier: Odd Gunnar Løtvedt, Omastrand

 

gruppevalp.gif

Gruppe 8 - valp - Dommer: Frank Kane, England

Se BIS VALP 1

2. Flat Coated Retriever - Hempth's Fancy
Eier: Thor Jakobsen, Stavanger

3. Welsh Springer Spaniel - Dhennis av Vettin
Eier: Denise Fagervik, Holmefjord

4. Amerikansk Cocker Spaniel - Heat-stead Amicock's Tussilago
Eier: Anne Karin Monsen, Rossland

 

gruppevalp.gif

Gruppe 9 - valp - Dommer: Dr. Andreas Schemel, Østerrike

Se BIS VALP 2

2. Mellompuddel - Abc Private Cannes
Eier: Laila Johansen

3. Tibetansk Terrier - Tunmark's Shiwa-Shing Dong-Lamleh
Eier: Norunn Jakobsen Morvik, Os

4. Bichon Havanais - Skystar's Urban
Eier: Anette Cecilie G. Johannesen, Alversund

 

gruppevalp.gif

Gruppe 10 - valp - Dommer: Eva Liljekvist Borg, Sverige

1. Whippet - Sotholmens Suzie Que
Eier: Jan Magne Steinhovden, Frekhaug

2. Saluki - Ta'Zom Khaziin
Eier: Ine Dyngeland, Isdalstø

 

 

VÅR HOVEDSPONSOR:

 

royal_canin_farge.jpg

 

VI GRATULERER SAMTLIGE !