• [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
 

Aktiviteter

 

Lydighetstreningen hver onsdag fra kl 19:00 på Stend.

Siste nytt

Bergens Selskaps- og Brukshundklubb (BSBK) ble sti…

ALLE RESULTATER OG BILLEDGALLERI FRA UTSTILLINGEN …

Rundering er en spennende aktiviserings-øvelse som…

Valpekurs 20. august til 24 sep. 2018 (6 kvelder),…

Utstilling, LP og valpeshow 24.- 25. sept. 2011

RESULTATER BSBK UTSTILLING 24.- 25. SEPT. 2011. BEST IN SHOW - Dommer: Paula Heikkinen Lehkonen.

Best in show

Mops - HIGHESTEEM V I P.
Eier: Linda H. Øxnevad, Hafrsfjord.

 

_________________________

 

Bildegalleri....


2.  Labrador Retriever - N UCH NV-10 KLUNGERHAUGEN'S QUALITY. Eier: Aud Presthus, Ølve.

3.  Staffordshire Bull Terrier - BACCYS SUNLIGHT SOFFIE. Eier: Lill og Malvin Solberg/ Ina B. Olsen,  Søreidgrend.

4.  Schäferhund - RUSTØL'S VENEZIA. Eier: Mauricio Vargas, Laksevåg.

 

 

Image3.gif

GRUPPE 1 - Dommer: Michael Forte, Irland.

Se BIS 4

2.  Shetland Sheepdog - EDDIEBAKKEN'S LUCKY LUKE. Eier: Kjell Arvid Torgersen, Sandnes.

3.  Belgisk Fårehund, Groenendael - FRENCH TOUCH DU BOIS DU TOT. Eier: Ada Elin og Eidis Ekeland, Nesttun.

4.  Collie Korthåret - TIMONAN YASMINA YARDEEN. Eier: Therese Klungervik og Lars Bardalen, Horten.

 

Image3.gif

GRUPPE 2 - Dommer: Eva Eriksson, Sverige.

St. Bernhardshund Langhåret - N UCH DREAMER DE LA VALLAA DE L'HOGMIAU. Eier: Anne Brita Tangen, Kirkenær.

2.  Rottweiler - N UCH NV-10 KIMURA'S KUNTA KINTE. Eier: Erik Marthinussen, Rådal.

3.  Bullmastiff - N UCH BOSTON LADY'S AMITY ONE. Eier: Lill og Malvin Solberg, Søreidgrend.

4.  Newfoundlandshund - TESSMIRA'S OPHELIA IN MY DREAMS. Eier: Kirsten Stensund, Nesttun.

 

Image3.gif

GRUPPE 3 - Dommer: Anne Tove Strande, Norge.

Se BIS 3

2.  Jack Russell Terrier - PRIXMOS CAFÉ SOMEONE LIKES YOU. Eier: Gro Hermansen, Blomsterdalen.

3.  Norwich Terrier - INT NORD UCH NV-06-07 KBHV-06 NORDV-06 NV-08-09 FLATMOEN'S BARNEY JR. Eier: Betty og Bjørn Kristiansen, Hagan.

4.  Border Terrier - HØYSÆTLIAS STILTRA SEG FORBI. Eier: Anita Synnøve Høysæter, Nyborg.

 

Image3.gif

GRUPPE 5 - Dommer: Peter Harsányi, Ungarn.

Pomeranian - N UCH BRAVEHEART POMCLASSIC AV VESTVARDEN. Eier: Eva og Stephen McQuiston, Knarrevik.

2.  Mexikansk Nakenhund Liten - BLÅ MANDAG'S MODELO ESPECIAL. Eier: Anka Grønvold, Maura.

3.  Keeshond - N UCH INFINITY'S PEPPER NEATHEY. Eier: Katrina M. Jonassen, Vesterøy.

4. Norsk Buhund - KIMURA'S MOSES. Eier: Sølvi Anette Eltvik, Rådal.

Image3.gif

GRUPPE 6/7 - Dommer: Rony Doedijns, Holland.

Rhodesian Rigdeback - KANGELANI'S KUWA KEEPA. Eier: Anne-B Gabrielsen og Marit Hjartøy, Sævelandsvik.

2.  Dalmatiner - INT NORD FIN BALT UCH DKV-09 LOVINDA'S FABIAN. Eier: Anne Karin Nyhammer, Brattholmen.

 

Image3.gif

GRUPPE 8 - Dommer: Paula Heikkinen Lehkonen, Finland.

Se BIS 2.

2.  Flat Coated Retriever - N UCH HEMPTH'S FRISKY. Eier: Thor A. Jakobsen, Stavanger.

3.  Engelsk Springer Spaniel - INT UCH N VCH S U(u) CH NIMBLEWHIT IN A MELLOWTONE. Eier: Wenche Søreide,  Søreidgrend.

4.  Golden Retriever - CHAVENI'S CUTE IN BLUE. Eier: Hilde Killingstad, Knarrevik.

 

Image3.gif

GRUPPE 9 - Dommer: Kurt Nilsson, Sverige.

Se BIS 1

2.  Shih Tzu - N UCH KIOWA'S ENERGIZER MAX. Eier: Michael Rosendahl, Fyllingsdalen.

3.  Papillon - LINDATORPS DIZANDRA. Eier: Monica Normanseth, Båstad.

4.  Pekingeser - EL'MAMBEE'S ONE MORE TIME. Eier: Brit og Reidar Varhaug, Bryne.

 

Image3.gif

GRUPPE 10 - Dommer: Rony Doedijns, Holland.

Whippet - INCARVILL'S NOCTURNE. Eier: Målfrid Baasnes, Sandnes.

2.  Skotsk Hjortehund - N UCH SKAHERA'S DORIS DAY. Eier: Irene Hvidsten og Rune Hetløen, Godvik.

3.  Italiensk Mynde - FABULA FIERI INFINITA. Eier: Anka Grønvold, Maura.

4.  Saluki - N UCH ARI AV ALL SIGHTHOUNDS. Eier: Benedicte Tuft Aasen, Follese.

 

Image4.gif

BESTE VETERAN LØRDAG - Dommer: Paula Heikkinen Lehkonen, Finland.

Engelsk Springer Spaniel - INT UCH N VCH S U(u) CH NIMBLEWHIT IN A MELLOWTONE. Eier: Wenche Søreide, 5252 Søreidgrend.

2. Dalmatiner - N UCH ANNEBELLASS FATIMA G. Eier: Hulda Drange, 4012 Stavanger.

3. Curly coated Retriever - N UCH N VCH VESTCURLYS DINA. Eier: Marit Lothe og Nils Jakob Eide, Arnatveit.

4. Portugisisk Vannhund - N UCH ISOSTAR'S JAMAICA JANE. Eier: Mariann og Knut Tønder, Nesttun.

Image4.gif

BESTE VETERAN SØNDAG - Dommer: Paula Heikkinen Lehkonen, Finland.

Norwich Terrier - INT NORD FIN UCH NV-02-03-04-05 NORDV-02-03 KBHV-03-05 VWW-08-10 RED TIMBER'S BARNABY. Eier: Betty og Bjørn Kristiansen, Hagan.

2.  Pekingeser - INT NORD FIN UCH EL'MAMBEE'S YOU'R MY MAN. Eier: Brit og Reidar Varhaug, Bryne.

3.  Dvergpuddel - CRUELLA GOLDEN DREAMS. Eier: Conny W. Jensen, Strusshamn.

4.  Cavalier King Charles Spaniel - MAGIC CHARM'S FIDELI. Eier: Bente Sæterdalen og Unni Olsen, Leirvik I Sogn.

Image4.gif

OPPDRETTERKLASSE LØRDAG

KENNEL LOVINDA, Dalmatiner, Anne Karin Nyhammer, Brattholmen.

 

Image4.gif

OPPDRETTERKLASSE SØNDAG

KENNEL AV ENERHAUGEN, Shiba, Christen Lang, Bergen.

 

LYDIGHETSPRØVER - Dommer: Erik Brenden, Norge.

Image4.gif

KLASSE 1

173 p - Margaret Tennebø, Måløy  m/  Cala.

Image4.gif

KLASSE 2

Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

Image4.gif

KLASSE 3

Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

Image4.gif

KLASSE ELITE

Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

 

 

bisvalp.gif

BESTE VALP IN SHOW - Dommer: Kurt Nilsson, Sverige.

bis valp 2011.jpg
Norfolk Terrier - ADORABEL HELT PRINSESSE. Eier: Jan Thorén, Blomsterdalen.

2.  Cocker Spaniel - RETZINA'S THE GIRL IS MINE. Eier: Hege Marie F. Solberg, Nesttun.

3.  Norsk buhund - KIMURA'S NELLY. Eier: Kathrine Ø. Lindstrøm, Karmsund.

4.  Berner Sennenhund - EGELY'S BJØRK. Eier: Gerda Hagerup, Fitjar.

gruppevalp.gif

GRUPPE 1 - VALP - Dommer: Michael Forte, Irland.

Belgisk Fårehund Groenendael - JADA-JADA-JADA AV OSTRETUNET. Eier: Mette Nordgulen, Lindås.

2.  Briard - TOP WESSELTON'S BORN TO WIN. Eier: Martha Hamre, Aksdal.

3.  Australsk Shephard - KI-RO-MA'S GREAT GATSBY. Eier: Merete Gustavson, Voss.

4.  Shetland Sheepdog - SNABSWOOD SEVENTH HEAVEN. Eier: Trude Holmen, Ask.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 2 - VALP - Dommer: Eva Eriksson, Sverige.

Se BIS 4.

2.  Affenpinscher - SCHNAFFENTANGENS ZOOM IN ZARA. Eier: Anka Grønvold, Maura.

3.  Rottweiler - KIMURA'S MURPHY. Eier: Kathrine Ø. Lindstrøm, Karmsund.

4. Dobermann - GABY V NOBEL LINE. Eier: Svein Nordtveit, Laksevåg.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 3 - VALP - Dommer: Anne Tove Strande, Norge.

Se BIS 1.

2.  Jack Russell Terrier - GLENRISKA MAGIC FLUTE. Eier: Helga Hatlestad, Nesttun.

3.  Fox Terrier Glatthåret - TRUDIES BODIL. Eier: Raija Grönlund, Sverige.

4.  Cairn Terrier - CETE'S ASKEPOTT. Eier: Petter Kaalstad, Sandnes.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 5 - VALP - Dommer: Peter Harsányi, Ungarn.

Se BIS 3.

2.  Pomeranian - HAUTE COUTURE AV DIVINE POMS. Eier: Anita T. Solvik, Laksevåg.

3.  Shiba - ERIKO NO NORIKO GO AV ENERHAUGEN. Eier: Christen Lang, Bergen.

4.  Keeshond - INFINITY'S MADEMOISELLE MY. Eier: Karen Fossheim, Fjell.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 6/7 - VALP - Dommer: Rony Doedijns, Holland.

Vorstehhund Korthåret - RUGDELIAS TLF ALTEZZA. Eier: Tore Kalleklev, Fana.

2.  Rhodesian Ridgeback - ULWAZI'S ADJUA KHAN BY EDELROOD. Eier: Anja Rubatscher og Sonja Olsen, Bergen.

3.  Irsk Setter - WILDRIND'S ARROW OF TWILGHT. Eier: Lina Gaudutiene, Straumsgrend.

4.  Dalmatiner - ANNEBELLAS CITHANELLA N. Eier: Sofie og Hulda Drange, Stavanger.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 8 - VALP - Dommer : Paula Heikkinen Lehkonen, Finland.

Se BIS 2.

2.  Welsh Springer Spaniel - DHEN'S ICE DREAM. Eier: Denise Fagervik, Holmefjord.

3. Portugisisk Vannhund - PORTINBO'S MADRUGADA. Eier: Eivind Himle Matland, Voss.

4.  Golden Retriever - JAKO'S KINGDOM OF DAYS. Eier: Jarle Koldal, Eikelandsosen.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 9 - VALP - Dommer: Kurt Nilsson, Sverige.

Pekingeser - EL'MAMBEE'S CUTE LITTLE LADY. Eier: Brit Varhaug, Bryne.

2.   Mops - CROWHILL VANITY FAIR. Eier: Eli W. Haaland, Egersund.

3.  Shih Tzu - TEA-CAKE'S PIECE BY PIECE. Eier: Laila Midtun Pedersen, Nesttun.

4.  Japanese Chin - LILJESKOGENS AJISAL. Eier: Eva Førlandsås, Kvinlog.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 10 - VALP - Dommer: Rony Doedijns, Holland.

Whippet - FOR PLEASURE VON DER OELMÜHLE. Eier: Anne Mette Mikkelsen, Ytre Arna.

2. Irsk Ulvehund - VETTERLI'S PANTER. Eier: Hildegunn Fluge, Fitjar.

 

Vår hovedsponsor:

royal_canin_farge.jpg

VI GRATULERER SAMTLIGE !