• [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
 

Aktiviteter

 

Lydighetstreningen hver onsdag fra kl 19:00 på Stend.

Siste nytt

Bergens Selskaps- og Brukshundklubb (BSBK) ble sti…

ALLE RESULTATER OG BILLEDGALLERI FRA UTSTILLINGEN …

Rundering er en spennende aktiviserings-øvelse som…

Valpekurs 20. august til 24 sep. 2018 (6 kvelder),…

Utstilling, LP og valpeshow 29. - 30. sept. 2018

RESULTATER BSBK UTSTILLING 29. - 30. SEPT. 2018 BEST IN SHOW - Dommer: Hassi Assenmacher-Feyel, Tyskland

 

 

Golden Retriever - N UCH NV-17 Vestafjell's Elles Daddy's Boy

Eier: Laila Miljeteig Otterstad, Fana

 

bis.gif

best in show

 

_____________________________________

 

billedgalleri.............

 


2. Fox Terrier Ruhåret - Fransin Englishman In New York

Eier: Francesca Cassin, Sokna

3. Norsk Buhund - C.I.B. N SE DK UCHNJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15-16-17 NORDV-14 DKV-14 EUW-15-16 BEV-16 Kimura's Peer Gynt

Eier: Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund

4. Irsk Ulvehund - N SE FI UCH NV-17 Setanta O'marksbay

Eier: Knut Olav Wille og Øivind Berg Larsen, Hønefoss

 

Image3.gif

gruppe 1 Dommer: Tino Pehar, croatia

1. Collie Korthåret - N UCH The Royal Krasna Louka
Eier: Astri Hedenstad, Evanger

2. Briard - C.I.E. DK N UCH JWW-10 DKV-11-12 KBHV-12 NORDV-12 NV-13 KBHVV-17 C'you Lucky Moravia Campanella
Eier: Beate Midtun, Nesttun

3. Bearded Collie - N UCH T-bob's Bertrand The Flying Star
Eier: Olav Henrik Vik, Hjellestad

4. Collie Langhåret - N UCH Fridens Brown Sugar
Eier: Bente Løseth, Skotterud

 

Image3.gif

GRUPPE 2 DOMMER: Leif Ragnar Hjorth, Norge

1. St. Bernhardshund UCH Saint West's A Dream Come TrueLanghåret
Eier: Katarina Elin Helland Andersen, Hauglandshell

2. Pyreneerhund - N UCH Anu
Eier: Heidi Strømø, Haugesund

3. Dvergschnauzer Sort - Victorious Star Know It All
Eier: Rune Toftum, Espeland

4. Grand Danois - N UCH NJV-16 Nordic Giant's Image Of snow
Eier: Lisbeth Sørflaten Høgmo, Os

 

Image3.gif

GRUPPE 3  DOMMER: Gerard Cox, Irland

1. Se BIS 2

2. Staffordshire Bull - NORD UCH DKV-17 Lovestaff Bold & BeautifulTerrier
Eier: Ingrid Berg Prante, Stavanger

3. Irish Softcoated Wheaten Terrier - N SE UCH Angel Pollentida's Glory Sunshine
Eier: Gunn Kari Skauge, Lindås

4. Jack Russell Terrier - Knøtteliten's Sayonara
Eier: Inger K. Lomeland Jewitt, Hafrsfjord

 

Image3.gif

GRUPPE 4/7 DOMMER: TINO PEHAR, CROATIA

1. Dvergdachshund Langhåret - Lurvelegg's Now or Never
Eier: Kjersti Grimstad, Nesttun

2. Kanindachshund langhåret - Oki-Doki
Eier: Kjersti Grimstad, Nesttun

3. Dachshund Langhåret - NORD UCH N VCH Tranevangs NI. Zaccustax
Eier: Kjersti Bunes, Stord

4. Dachshund Korthåret - Skovard's Flashdance
Eier: Isabell Fyllingen, Fyllingsdalen

 

Image3.gif

GRUPPE 5 DOMMER: Tamas Jakkel, Ungarn

1. Se BIS 3

2. Pomeranian - N UCH Pom-Classic Musketeer Aramis
Eier: Eva Forthun McQuiston, Knarrevik

3. Shiba - NJV-17 Choutenriki Og Bousou Hachikensou
Eier: Steinar Vatne, Bergen

4. Japansk Spisshund - N UCH Snøhvit's Belief Of Kiara
Eier: Catharina Berntsen, Kjerrgarden

 

Image3.gif

GRUPPE 6 DOMMER: Leif Ragnar Hjorth, Norge

1. Dalmatiner - Running Spot's Clumsy Boy
Eier: Trine Mostrøm, Haukeland

2. Basset Hound - N VCH Molly
Eier: Siv Tvilde, Alversund

3. Rhodesian Ridgeback - Kelangos Chi Caos
Eier: Tonje-Elin Aasebø, Hauglandshella

4. Alpinsk Dachsbracke - Alma Basta frå Sognalosen
Eier: Ingeborg Sivertstøl, Leikanger

 

Image3.gif

GRUPPE 8 DOMMER: Tamas Jakkel, Ungarn

1. Se BIS 1

2. Labrador retriever - Surprising's Margaret
Eier: Eva Mjelde, Eidsvåg I Åsane

3. Flat Coated Retriever - C.I.E. N UCH SE U(U)CH Av-zan-iaz Elegante Loke
Eier: Anita Iversen, Sandefjord

4. Clumber Spaniel - Libell's Pleiades Elektra
Eier: Trond Berge, Frekhaug

 

Image3.gif

GRUPPE 9 DOMMER: Dr. Andreas Schemel, Østerrike

1. Lhasa Apso - N UCH Chic Choix Panthera Indiana Jones
Eier: Morten Sterri, Sævelandsvik

2. Petit Brabancon - N UCH Goldene Horde Ampersand Very Lucky
Eier: Anne Hagebø, Nyborg

3. Shih Tzu - INT NORD FIN UCH KBHV-12 FIV-11 NORDJV-10 JWW-10 Tea-cake's I'm A Marionette
Eier: Laila Midtun Pedersen, Nesttun

4. Chihuahua Langhåret - N UCH Mini Precious Caizer
Eier: Marianne Ølheim, Nyborg

 

Image3.gif

GRUPPE 10 DOMMER: John J. Walsh, Irland

1. Se BIS 4

2. Borzoi - Fujarka Stepowy Goniec
Eier: Katarzyna W. Rolse, Uggdal

3. Whippet - N UCH Siprex Ramona
Eier: Mona Jenny Keyser, Fyllingsdalen

4. Afghansk Mynde Esbelto's It Is All About Me
Eier: Jannike Lassen, Hauglandshella

 

Image4.gif

BESTE VETERAN DAG 1 DOMMER: Leif Ragnar Hjorth, Norge

1. Bearded Collie - N UCH T-bob's Bocca Just Mocca
Eier: Merete L. Nydal, Kalandseidet

2. Shih Tzu - INT NORD FIN UCH KBHV-12 FIV-11 NORDJV-10 JWW-10 Tea-cake's I'm A Marionette
Eier: Laila Midtun Pedersen, Nesttun

3. Irsk Softcoated Wheaten Terrier - NORD UCH  NORDJV-06 NV-16 NVV-16 Angel Pollentida's Amy Angelic
Eier: Gunn Kari Skauge, Lindås

4. Bichon Havanais - N UCH Diltedotten Fellow Walker Felix
Eier: Hanne Ramsøy, Ostereidet

 

Image4.gif

BESTE VETERAN DAG 2 DOMMER: Gerard Cox, Irland

1. Flat Coated Retriever - N UCH Covenstead Comanche
Eier: Torhild Søllesvik, Stavanger

2. Cocker Spaniel - N UCH West Side Story's Time Will Tell
Eier: Siren Beate Svendsen, Frekhaug

3. Irsk Ulvehund - Paloma Faith O'marksbay
Eier: Knut Olav Wille, Hønefoss

4. Labrador Retriever - Gullsteinens Kansas
Eier: Elin Dahl, Straumsgrend

 

OPPDRETTERKLASSE LØRDAG - Dommer: Hassi Assenmacher-Feyel, Tyskland

Image4.gif Angel Pollentia's -  Irsk Soft Coated Wheaten Terrier, Gunn Kari Skauge, Lindås
2. Tiny Terrors - Chihuahua Korthåret, Mariann Kvarven, Stord
3. Hunter Hawk - Jack Russell Terrier, Marie Huseby, Sandve
4. Tessmira - Fransk Bulldog, Kirsten Stensund, Nesttun

 

AVLSKLASSE lørdag - dommer:  HASSI ASSENMACHER-FEYEL, TYSKLAND

Image4.gif Tangetoppen's Never Been Kissed - Mops, Elisabeth Juverud, Hønefoss

 

OPPDRETTERKLASSE SØNDAG - dommer: Tamas Jakkel, Ungarn

Image4.gif O'Marksbay - Irsk Ulvehund,  Knut Olav Wille og Øivind Berg Larsen, Hønefoss

 

 

LYDIGHETSPRØVER DOMMER: John Egil Fiksdal, Norge

Image4.gif LPI

1 N UCH NV-16 RLI RLII Pilegrimsledens Zara, Gammel Dansk Hønsehund
Fører: Anja Karoline Fjellvang, Davik. 164 p.

2 Awesome Tormund, Berner Sennenhund
Fører: Glenn Ove Mørk Ellingsen. 162 p.

LP II
Ingen deltager med 1. premie

LP-FCI3
Ingen deltager med 1. premie.

 

bisvalp.gif

BESTE VALP IN SHOW DOMMER: Dommer: Gerard Cox, Irland

1. Chow chow - Pininfarina Cunami
Eier: Einar Torsvik, Tælavåg

2. Shetland Sheepdog - Minshelties Flowers
Eier: Tone Hindenes, Aurdal

3. Chihuahua Korthåret - Paws Of Gold's Secret Love Affair
Eier: Lene Nordås Kalleklev, Søreidgrend

4. Staffordshire Bull Terrier - Norwegian-Diamond's Bad Boy
Eier: Camilla Bjerkan Sanner,Skedsmokorset

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 1 - VALP - DOMMER: John J. Walsh, Irland

1. Se BIS VALP 2

2. Schäferhund Normalhår - Skoglytrollets Chilly
Eier: Siv Stokke, Espeland

3. Collie Langhåret - Chantique Tell Me No Secrets
Eier: Bente Løseth, Skotterud

4. Welsh Corgi Cardigan - Saffelaffen's Bonita Femur
Eier: Silje Moen, Valestrandfossen

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 2 - VALP - DOMMER: Leif Ragnar Hjorth, Norge

1. Leonberger - West Leopaws Irish Ephemera
Eier: Irmelin Lefdal, Ågotnes

2. Berner Sennenhund - Pretty Princess Baronnella
Eier: Linda R. Brunsvik, Haus

3. Dvergschnauzer Salt/pepper - Schnauzerhills I Am Royal To
Eier: Rune Toftum, Espeland

4. Newfoundlandshund - Canon Bear's Oh, My Love
Eier: Trond Berge, Frekhaug

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 3 - VALP - DOMMER: Gerard Cox, Irland

1. SE BIS VALP 4

2. Jack Russell terrier - Prixmo's Perfect MaMoMaTi
Eier: Monica Tellnes, Fjell

3. Tysk Jaktterrier - Hevishot's Gnist
Eier: Trude Finstad Granhus, Flå

4. Australsk Terrier - Surely Glory Glamour And Gold
Eier: Marie S. Kjøsnes, Norheimsund

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 4/7 - VALP - DOMMER: Tino Pehar, Kroatia

1. Vorstehhund Korthåret - Sølvrabbens Aaa Apollo
Eier: Vibeke Dale Oen, Rong

2. Dachshund Strihåret - Lurvelegg's Qaiser
Eier: Ingrid Horne, Flaktveit

3. Dachshund Langhåret - Getalonglittledoggie's Big Bang
Eier: Kjersti E. Grimstad, Nesttun

4. Bracco Italiano - You Can Feel The Butterflies
Eier: Anja Karoline Fjellvang, Davik

 

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 5 - VALP - DOMMER: TAMAS JAKKEL, UNGARN

1. Se BIS VALP 1

2. Pomeranian - Smallwind's I'm Your Shadow
Eier: Sissel Toft Røstøen, Storebø

3. Shiba - Honto-no Shoryu
Eier: Christen Lang, Bergen

4. Japansk Spisshund - Moneva's Aorable Geisha Of Lexie
Eier: Mona Tertnes-Bakke Nyborg

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 6 - VALP - DOMMER: TAMAS JAKKEL, UNGARN

1. Dalmatiner - Price-spot's Jersey Girl
Eier: Gry Heggeli, Bergen

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 8 - VALP - DOMMER: TAMAS JAKKEL, UNGARN

1. Portugisisk Vannhund - Portinbo's Easy To Love
Eier: Barbro Jurnhart Pedersen, Voss

2. Field spaniel - Hasaty's Exclusive Tia
Eier: Hilde Nielsen, Tysse

3. Flat Coated Retriever - Av-Zan-Iax Utrolige Emma
Eier: Grethe Nilssen, Nesttun

4. Cocker Spaniel - Retzina's Heart Wont Forget
Eier: Gerd K. Dahl, Bergen

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 9 - VALP - DOMMER: TINO PEHAR, KROATIA

1. Se BIS VALP 3

2. Boston Terrier - Mollyville's Fire To The Rain
Eier: Laila S. Rasmussen, Åkrehamn

3. Løwchen - Next Chance Nemsis Divina
Eier: Berit Sjøholt, Sand

4. Griffon Bruxellois - Cremetoppen's Lady Olympia
Eier: Anne Cathrine S. Furnes, Bygstad

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 10 - VALP - DOMMER: John J. Walsh, Irland

Whippet -  Per-Mobile Dotty Doll
Eier: Elisabeth Halvorsen

 

 

VÅR HOVEDSPONSOR:

 

royal_canin_farge.jpg

 

VI GRATULERER SAMTLIGE !